این سوال برای بسیاری از افراد ممکن است به­ وجود آید که منظور از سایت اختصاصی چیست. ما در یک کلام به شما سایت اختصاصی را این‌گونه توضیح می‌دهیم که طراح سایت باید باتوجه به نیاز کارفرما به طراحی سایت اقدام کند. با دقت به نیاز و نقطه نظرات کارفرما هزینه و زمان طراحی سایت اختصاصی مشخص می‌شود و اصولا طراح وبسایت با تبحر و مهارت خاصی که دارد، باید طراحی سایت مورد نظر را با در نظر گرفتن نیاز و نظرات کارفرما پیاده­سازی کند. در بسیاری از شرایط ویرایش قالب سایت با محدودیت خاصی روبرو نمی‌شود تا کارفرما بتواند دقیقا قالب سایت را با آن چیزی که خود مدنظر دارد در طراحی مشاهده کند. در برخی از شرایط نیز این‌گونه مشاهده شده است که طراح باید به ساخت یک قالب جدید نیز بیندیشد چون شاید قالب طراحی شده مطابق با نیاز کارفرما نباشد.

طراحی سایت اختصاصی مطابق با نظر کارفرما

در طراحی سایت اختصاصی بعد از مشخص شدن قالب، طراح سایت باید به مدیریت محتوا بپردازد. برخی از افراد از وردپرس و برخی طراحان دیگر از یک سیستم مدیریت محتوای کاملا اختصاصی نیز استفاده می‌کنند، به این دلیل است که کارفرما سیستم محتوای رایگان را برای طراحی سایت خود یک سیستم قابل قبول نمی‌داند. در هر صورت این مرحله ممکن است با تفاوت‌های خاصی همراه باشد که همه چیز از اول تا آخر به نظر و نیاز کارفرما مشخص می‌شود.

زمانی که طراحی سایت به اتمام می‌رسد، یعنی قالب طبق نظر و نیاز مشتری و یا کارفرما طراحی می‌گردد و عملیات مدیریت محتوا نیز انجام می‌گیرد، کارفرما باید نظر خود را در مورد این فرایند اعلام کند. البته بسیاری از کارفرماها در این زمان نیز ویرایش‌های خاصی را برای سایت در نظر می‌گیرند که طراح موظف است به نظر کارفرما احترام گذاشته و هر چه سریع‌تر به ویرایش نقطه نظرات کارفرما در طراحی سایت بپردازد. در حالت کلی وبسایت باید کاملا مورد تأیید کارفرما واقع شود تا بتواند به مرحله راه‌اندازی برسد.

سیستم مدیریت محتوا در طراحی اختصاصی

اصولا بسیاری از کارفرماها همان‌گونه که گفته شد، از سیستم مدیریت محتوای رایگان استفاده نمی‌کنند و به همین خاطر از یک برنامه­نویس حرفه‌ای در این نوع طراحی کمک می‌گیرند. کاملا طبیعی است که کارفرما به واسطه اختصاصی بودن نوع طراحی سایت خود پایبند به این سخت‌گیری‌ها باشد. در سیستم مدیریت محتوای اختصاصی و رایگان تفاوت‌های خاصی نهفته است که هرکدام مزیت و کارایی خاصی را ارائه می‌دهند.

دلیل هزینه بیشتر سایت اختصاصی

صددرصد طراحی یک سایت اختصاصی هزینه بیشتری می‌طلبد؛ چراکه در این نوع طراحی زمان بیشتری صرف می‌شود و برای آن تخصص بالاتری ارائه شده­ است و باید هزینه بالاتری نیز پرداخت گردد. توصیه ما به کارفرماهای عزیز قبل از سفارش طراحی سایت خود به صورت اختصاصی این است که به این گزینه توجه بسیار ویژه‌ای داشته باشند و قبل از شروع طراحی به برآورد هزینه از طرف طراح دقت کنند. به این دلیل که برخی بعد از طراحی سایت، با هزینه و هم‌چنین زمان بیشتری که سپری شده است ممکن است مشکل خاصی داشته باشند. به همین خاطر از همان ابتدای کار بهتر است به این مسئله توجه داشته باشند و سعی کنند با طراح در مورد هزینه و زمان ساخت وبسایت مشورت نمایند.

http://royablog.ir/index.php?url=reportaj&id=12

سخن پایانی

طراحی سایت اختصاصی در این مقاله این‌چنین عنوان شد که طبق نظر مشتری و کارفرما طراحی می‌شود و صددرصد به هزینه و زمان بیشتری هم نیاز دارد که افراد باید به این گزینه نیز بسیار دقت کنند.