یک سیستم آبیاری مدرن شامل استفاده از یک تایمر است. تایمر آبیاری قطره ای هم دارای حالت اتوماتیک است، که با برنامه ریزی ورود آب به مزرعه را کنترل می کند. قبل از انتخاب اینکه کدام لوله بهتر است، باید طول همه لوله ها را محاسبه کنید. برای افزایش طول عمر تایمر خود و همچنین افزایش کارایی آن از باطری های مرغوب و از نوع قلیایی (Alkaline) استفاده کنید. هنگام تصمیم گیری در مورد نحوه سازماندهی آبیاری در گلخانه، لازم است نقشه سیستم را تکمیل کنید. نقشه ای که توسط مهندس آبیاری تهیه میشود و در آن جزئیات دقیق لوله کشی باغ یا مزرعه مشخص شده. اتصال شیلنگ به خط لوله اصلی را می توان با استفاده از اتصالات مخصوص انجام داد. در این صورت می توان بدون مشارکت شما آبیاری نقطه ای را انجام داد. در عین حال، سازه Start می تواند بدون حضور افراد به طور موثر آبیاری کند.گزینه ای برای اتصال نه تنها به منبع آب، بلکه از بشکه نیز وجود دارد.
 
ذکر منبع آب ضروری است. نصب چنین ساختاری برای تامین تدریجی کودها به لوله اصلی ضروری است. روشی که در آن آب تحت تاثیر فشار ایجاد شده به وسیله موتور پمپ وارد لوله های مسیر شده و از طریق آبپاش ها به اطراف پخش میشود، در موقع خروج از آن، قطرات آب در هوا پخش میشود و به صورت باران مانند برروی خاک میریزد. پس از این مراحل کافیست یک درب برای ورود و خروج در یکی از طرفین ایجاد کنیم و طرف دیگر را با نایلون که برای عایق کاری استفاده خواهیم کرد،بپوشانیم. خریدار باید با توجه به نیاز و مساحت مکان مورد نظر یکی از انواع مدل کارواش صنعتی را خریداری نماید. از دیگر قطعات پمپ کارواش برتولینی شاتون پمپ کارواش می باشد. نصب با استفاده از براکت ها، پیچ های خودکار، شاخه ها، آچارهای قابل تنظیم و همچنین قیچی برای برش لوله ها انجام می شود.برای ایجاد خودآبیاری با کیفیت، باید قطره چکان های پزشکی، اتصال دهنده ها، نازل ها، نوارهای قطره ای، لوله ها و شیرهای سوئیچ را پیدا کنید. برای اینکه دستگاه مه پاش یا رطوبت ساز کارکرد صحیحی داشته باشد، قطر قطرات ایجاد شده باید به اندازه ی کافی ریز و پودری شکل باشد، بدین شکل قطراتی که به این اندازه ریز باشند مدت نسبتا طولانی در هوا معلق می باشند.
 
میزان جریان خروجی و پاشش آب مزیت های استفاده از کنترلر هانتر از تفنگی دستگاه را با L/min می سنجند که رابطه ای مستقیم با سرعت انجام عملیات دارد، هرچه دبی آب خروجی بیشتر باشد، میزان آب مصرفی و خروجی از سر تفنگی نیز بیشتر خواهد بوده و همین دلیل موجب افزایش سرعت کارکرد می شود. این تایمر قابلیت فرمان دادن در ساعات مختلف روز و هفتگی برای پمپ آب و همینطور شیر برقی که در سر راه لوله قرار میگیرد را کنترل میکند. چون هم برای گلها ضرر دارد و هم برای تایمر. تایمر آبیاری ورسک مدل VSK01، در دمای بین 5 تا 60 درجه به خوبی کار میکند و فشار آب تا 8 بار را میتواند تحمل کند. مه پاش سیستمی است که آب را با فشار بالا از نازل ها بصورت پودری خارج می کند، در این بخش به بررسی انواع مه پاش هایی که مورد استفاده قرار می گیرند می پردازیم. رطوبت ساز خطی در فضاهایی مانند مه پاش رستوران، کافی شاپ، ویلا و همچنین به عنوان مه پاش قارچ و مه پاش گلخانه مورد استفاده قرار می گیرند.
 
هوای تازه باید به نسبت مساوی و به مقدار کافی به تمام گیاهان برسد. 3. گلوله خاکی را به آرامی مرطوب می کند، در حالی که آب روی برگ ها باقی نمی ماند، بلکه به ریشه گیاهان نفوذ می کند. گیاهان موجودات زنده هستند که همانند ما به آب نیاز دارند. فروش سیستم آبیاری اساسا بستگی به نیاز و خواست مشتری از سیستم آبیاری اتوماتیک است که چه تجهیزاتی مورد نظر مشتری است که می بایستی در فرایند هوشمند سازی لحاظ گردد بودن اینکه کوچکترین تغییری در فرایند کل کار انجام شود بنابراین شرکت دانش بنیان هوشمند الکترونیک نیکان با سالها تجربه و مهارت در امر برنامه نویسی و هوشمند سازی و ساخت تجهیزات الکترونیکی حداقل قیمت دستگاه آبیاری اتوماتیک را با بیشتری خدمات وگارانتی عرضه می نماید. شرکت فن آوران آریا محور (فامکو) آماده طراحی و مشاوره و تأمین سیستم مه پاش گلخانه و ارائه خدمات و لیست قیمت مه پاش می باشد. شرکت ها و تولید کننده های زیادی دست به تولید این محصول زده اند. سهولت در کار با استفاده از پمپ های کارواش باعث شده طرفداران زیادی پیدا کند.